2012/01/31

OMBRE HAIR


W ostatnim czasie da się zauważyć nowy trend w koloryzacji włosów, nazywany ombre hair. Taka koloryzacja zainspirowana jest naturalnym zjawiskiem, po prostu odrastaniem włosów. Czym jest Ombre Hair?

to rodzaj koloryzacji, który polega na rozjaśnieniu dolnej części włosów tworząc efekt wypłowiałych końcówek lub gigantycznych odrostów :) Najważniejsze jest zachowanie efektu stopniowego rozjaśnienia włosa, co raczej jest trudne do zrobienia w warunkach domowych. Jaśniejsze końcówki, nie  powinny zbyt mocno kontrastować z reszta włosów, inaczej efekt jest sztuczny. Dobrze wykonane Ombre Hair zdecydowanie odmładza kobietę, rozjaśnia i łagodzi rysy twarzy. 

Dla uzyskania optymalnych efektów powinnyśmy przestrzegać kilku zasad:

 • dobre cięcie - idealne włosy do tego typu koloryzacji powinny być dobrze wycieniowane i najlepiej falowane, dzięki temu jasne refleksy będą się pięknie komponować na tle ciemniejszych, dłuższych włosów. Ombre nie wygląda dobrze na włosach równo obciętych
 •  włosy rozjaśniamy na ich 2/3 długości - zbyt mały odstęp od nasady będzie przypominał odrost
 •  ten sposób koloryzacji dobrze współgra z blondami i brązami
 • jeśli nie zamierzasz wykonać Ombre na naturalnym kolorze włosów to pamiętaj  najpierw zafarbować włosy na wybrany kolor, a następnie poddać się koloryzacji Ombre
 •  Ombre najlepiej prezentuje się na długich włosach - włosy krótkie nie dają tego samego efektu, a bardziej przypominają włosy na końcach których widnieje jeszcze reszta farby z poprzedniej koloryzacji
 •  kontrast między odcieniami nie powinien być zbyt duży, w innym wypadku dodamy sobie lat i uzyskamy kiczowaty efekt. Przyjmuje się, że włosy u nasady powinny być jaśniejsze o 3 tony
 • odpowiednia pielęgnacja - Ombre Hair wyglądają jeszcze bardziej uroczo, gdy prezentuje się na zadbanych i lśniących włosach (szczególną uwagę należy zwrócić na końce włosów, które przeszły największe katorgi). 
 • Cienkie włosy nie lubią Ombre Jeśli jesteś posiadaczką włosów cienkich i delikatnych zastanów się dobrze, nim rozjaśnisz końce włosów. Włosy cienkie, pozbawione objętości, gdy dodatkowo rozjaśnisz ich końce będą wyglądać smętnie i bez życia. Ombre Hair wygląda perfekcyjnie jedynie na długich i raczej gęstych włosach. Jeśli jesteś posiadaczką włosów kręconych lub falowanych – z pewnością będziesz zadowolona rozjaśniając włosy o kilka tonów.
 
 Jak je zrobic:


 Zasada jest jedna – rozjaśnione końcówki muszą współgrać z całością i kolorem, który wybrałaś. Włosy jasne mogą być rozjaśniane bardziej, włosy ciemne rozjaśniamy mniej. Dobrze zrobiona technika Ombre daje naprawdę ładny i naturalny efekt, który nie przypomina odrostów.
Źle zrobione Ombre sprawia, ze kobieta wygląda na zmęczoną i zaniedbaną.

Są dwa sposoby na uzyskanie takiej fryzury. Nie jest to wcale taka błaha koloryzacja. Można zrobić to samemu w domu, jest to jednocześnie oszczędne i sami decydujemy co chcemy uzyskać. Można użyć do tego rozjaśniacz do włosów lub farby do włosów. To pierwsze może zniszczyć bardzo kosmyki, więc nie będzie odpowiednie dla cienkich, wypadających i zniszczonych końcówek. Musisz się bardzo mocno zastanowić czy chcesz ryzykować aż tak, używając rozjaśniacza nie zawsze uzyskamy to co chcemy. Farby koloryzujące są delikatniejsze. 
Koszt takiego zabiegu w domu wynosi w granicach 20 zł zaś fryzjerzy takie zabiegi cenią od 100-300 zł. Jeśli nie jesteś pewna swoich umiejętności, radzę wybrać się do fryzjera.
  

Źle zrobione Ombre sprawia, ze kobieta wygląda na zmęczoną i zaniedbaną.
 Bardzo często, by osiągnąć końcowy rezultat fryzjer stylista nakłada nie jedną, a wiele warstw farby, które przenikając ze sobą tworzą piękny efekt kolorystyczny. Każde rozjaśnianie włosów niszczy je, więc gdy decydujesz się na to lepiej zaopatrzyć się w dobrej jakości kosmetyki do włosów rozjaśnianych.Fryzura ta dodaje objętości i jest bez wątpienia oryginalna. Pamiętaj, że włosy po takim zabiegu są bardziej delikatne i potrzebują większej pielęgnacji. Zapomnij o mocnych kosmetykach do stylizacji - zastąp je łagodną pianką do włosów lub lekką pianką. W przeciwnym razie zamiast omber hair otrzymasz efekt widocznych odrostów a tego powinno się uniknąć. kosmyki mają wyglądać jak muśnięte promieniami słońca a nie celowo rozjaśniane.

Ombre Hair najlepiej wygląda na włosach falowanych, potarganych wiatrem lub dobrze obciętych i wycieniowanych. Ombre na włosach obciętych od linijki prezentują się nieciekawie i mało wyrafinowanie.

 2 komentarze:

 1. coraz bardziej podobaa mi sie to ombre hair ;D fajnyyy blog! :)

  OdpowiedzUsuń
 2. super zastanawiam sie czy sobie nie zrobic;)

  OdpowiedzUsuń